Někdy v životě to zažila určitě každá žena. Honem jste potřebovala najít prstýnek či řetízek, ale v tom spěchu jste ho prostě nemohla najít. Určitě byl až na dně šuplíku. Vy, jelikož Vám za pět minut jel autobus, jste to vyřešila jiným doplňkem, který zaujal méně, než jste si přála. Proto byste jistě ráda uvítala stojan na šperky, jež odlehčí každému nepřehlednému šuplíku s doplňky.
Dřevěný stojan na šperky
Na stojan pak můžete umístit všechny možné i nemožné šperky. Náušnice, řetízky, korále, brože a mnohé další – to vše budete mít hezky na očích. Najdete tak rychle šperk, který hledáte. Mnohé stojany na šperky připomínají tak trochu prolézačky či dětská počítadla. To ale neznamená, že by stojany byly nějak nevkusné, ba právě naopak. Materiál, který se na výrobu stojanů nejčastěji používá, je dřevo. To může mít nejrůznější barvy – od světle hnědé přírodní, až po tmavě hnědou. Pokud budete odvážná, nemusíte se bát stojan přetřít barvou, jež lahodí Vašemu oku.Tímto riskem krásně sjednotíte barvy v interiéru a zároveň se svou vlastní barvou stojanu budete lišit.
Ocelové stojany
Dalším materiálem, ze kterého mohou být stojany vyrobeny, je nerezová ocel. Tyto stojany jsou méně časté a bývají dražší než ty dřevěné. Zajímavým provedením dřevěného stojanu na šperky je tzv. strom. Tyto stojany vypadají jako skutečné stromy. Na větve, které jsou vyrobené jako celý strom ze dřeva, ale mohou být i z ocelových drátků, se zavěšují šperky. Stejně jako klasické dřevěné stojany mají i ty stromové více barev, ale nejčastěji je najdeme ve světle hnědé. Stromový stojan najde místo kdekoliv ve Vaší domácnosti, nejvíce se ovšem uplatní v ložnici nebo koupelně, zde Vám budou jeho větve nejvíce užitečné. Cena nejlevnějších stromových stojanů se pohybuje okolo tří set korun. Tyto stojany můžete zakoupit jak v některých prodejnách se šperky, tak na internetu. Pokud máte větší množství šperků, hlavně náušnic, měli byste si určitě jeden strom domů pořídit.