Ať už z hygienických, nebo čistě „pohodlných“ důvodů, elektrické vysoušeče rukou se stávají fenoménem mnoha domácností. Pokud i Vy uvažujete nad koupí nějakého modelu, máme dnes pro Vás pár rad a tipů, které byste měli před koupí tohoto přístroje zvážit.
Jak to vlastně funguje?
Nejdříve si vysvětleme, jak vlastně takový vysoušeč rukou funguje. Pokud neuvažujete nad koupí nejnovějších UV modelů, které stojí výrazně nad 10 000 korun, pravděpodobně si pořídíte malý nástěnný vysoušeč, který bude pracovat na principu několika čidel a silného ventilátorů. Jednoduše tedy po umytí rukou dáte vaše ruce pod vysoušeč a ten se automaticky zapne i vypne. Levnější modely mají zapínání a vypínaní manuální.
Výhody
Výhody jsou tak jasné – odpadne Vám využívání ručníku na ruce, čili je způsob mytí rukou ještě hygieničtější. Pokud máte časté návštěvy, je vysoušeč možná výhodnou koupí. V extrémních důsledcích možná ušetříte nějakou tu korunu za vodu na praní ručníků apod. Tím ale ve své podstatě výhody končí.
Nevýhody
Nevýhod je hned několik – aby byl elektrický vysoušeč opravdu účinný, musí být také výkonný. Není problém najít modely, které mají příkon přes 2000 W, což je doména vysavačů, fénů, varných konvic apod. Přibyde Vám tak další spotřebič / žrout elektřiny. Na první pohled malichernost, ale 4-členná rodina, co si po každém umytí rukou 1-2 minuty suší ruce… to už je na zváženou.
Oblíbené modely
Další nevýhodou je i cena. Ano, jsou zde modely, které se dají pořídit za pár tisíc – jako je třeba model Cata U-NIK BF 1800, který si můžete koupit už za 3 200 korun. Pokud ale chcete něco, co vydrží déle a jedná se o skutečně dobrý model, můžeme doporučit třeba Stiebel Eltron HTE 5, který už ale začíná na cenně 7 600 korun. Nejlepší modely (Jet Dryer Hepa apod.) pak vyjdou na cenu 18 000+ korun.