Ať už stavíte nebo rekonstruujete dům s pracovnou, či jste snad nastoupili do nového zaměstnání a máte vlastní pracovnu přímo v budově, určitě Vás už napadlo, jak si onen pracovní prostor co nejlépe vybavit. My jsme se na tento problém dnes zaměřili také a pokusíme se Vám podat několik rad a tipů.
Uvědomte si, co budete potřebovat
Pokud budete pracovat z domova, vlastní „pracovní koutek“ je prakticky nezbytností. Pracovat s notebookem na klíně z postele vydržíte totiž možná pár dní, maximálně týdnů. Jako první se zaměřte na všechny věci, co budete k vykonávání Vaší práce potřebovat. Pakliže pracujete hlavně s velkým množstvím papírů a do toho potřebujete střídavě pracovat se stolním počítačem, určitě využijete velký PC stůl s rozměrnou pracovní deskou a nějakým tím úložným prostorem. Pokud pracujete jen na notebooku, volte menší stůl (ušetříte prostor i peníze).
Pohodlí = klíč úspěchu
Alfou a omegou u práce je pak pohodlí. Nebojte se zainvestovat do komfortních a ergonomických křesel, které budou držet Vaši polohu těla po celý den a ke konci „směny“ Vás nebudou bolet záda. Kvalitní křesla seženete už za cenu kolem 2 000 korun.
Doplňky
Základ máte ve své podstatě hotový. Nyní přichází na řadu doplňky, které Vám práci zpříjemní – řeč je o květinách, osvětlení, kobercích apod. Zde je výběr čistě individuální a každý si vybere to své. V zásadě platí, že pracovna by měla být prosvětlená (ať už oknem, nebo nouzově externími světly – nejlépe bílé barvy). Samozřejmostí je kus přírody. Velkou roli sehraje i květináč, kupříkladu velká květina v čistém a moderním květináči vedle stolu působí uklidňujícím dojmem. Co se týče podložky pod stůl / židli, doporučujeme volit silnější koberec s dlouhými vlákny.
Na závěr určitě přidejte něco z domácího prostředí – ať už to bude fotografie, nebo plyšák z dětství, měl by Vám tento předmět připomenout, že mimo práci existuje ještě další svět…